Postovanje imam 41 god. Policajac po struci, pusac. Problem se javio pre mesec dana i od tada se osecam hronicno umorno. Vec 5 puta za mesec dana sam bio u hitnoj zbog pritiska 190/125. Tada mi glava gori a nemam temp. , hladnoca mi krene od nogu pa osetim pritisak u stomaku i grudnom kosu. Vadio sam krv sve je ok sem triglicerida 3, 22 i alt 39. U ksl je hgb 167g/l i hct 492l/l. Th je data maniprol i bromazepam pp. Mada i kada to popijem ja uvece zavrsim u hitnoj. Eeg je umereno iregularan alpha tipa (9-11 cps sa dominacijom 10 cps) . Nema fokalnog nalaza. Uz srca mi je tek za 2 meseca. Mene cesto boli u predelu srca i ispod stexe pa ne znam sta da radim. Stalno idem u hitnu. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Trigliceridi su povišeni i treba ih oboriti lekom i/ili dijetom. Što se tiče hipertenzije, mora se dovesti na vrednosti ispod 140/90mmhg, sve iznad toga je neprihvatljivo. Predlažem da uradite i test opterećenja da bi se više znalo o poreklu bola koji imate.