Dg; hypertensio art. Renes polycysticum incipens pp. Lat sinitri. Cardiomyopathia dilatativa incipiens, compensata. Arrhythmia apsoluta. Terapija: dilakor 1, dnevno verapamil 80 mg, 2x dnev, molicor tab, 2mg, 2x dnevn, farin 1/2 dnev, od 7 do 10dana kontrola. Ja se osecam jos gone nego pre ove terapije, pa bih vas zamolila da mi pojasnite nista o ovome ne znam. Kako da se ponasam kad otkucaji srca odu iz cista mira na 120. Pritisak, nije toliko problematican uvek ga drzim na granica 120/80 zamilila bih vas za odgovor pozdrav milica

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Zbog stalne aritmije imate lekove koji treba da uspore srce (dilacor i verapamil) tu je farin da spreči stvaranje tromba i molicor zbog koronarne bolesti. Imate 2 leka koji usporavaju srce pa neka vaš lekar odluči o povećanju doze ako nisu dovoljni.