Imam 32 godine i već četiri godine vrtim se u začaranom krugu najpre sa tahikardijama a poslednje 3 godine sa aritmijama. Uzimam verapamil 2x40mg i ksalol 2x0,25 jer aritmije utiču na kvalitet mog života i čine me anksioznom.Skoro uvek se dešavaju u stanju mirovanja ili dok pričam. U poslednjih par meseci imam problema i sa želucem u smislu pojačane kiseline i podrigivanja. Inače, aritmije su uvek praćene podrgivanjem. Važno je da napomenem da imam i skoliozu preko 50%, krvna slika je u redu a internista misli da nema potrebe za detaljnijom analizom tipa holtera ili uz i da su aritmije isključivo psihički uzrokovane. Ne slažem se sa tim pa me zanima vaše mišljenje. hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Ovo pitanje nije ranije došlo do mene bez obzira što je poslato maja. Odgovor: Koja vrsta aritmija i tahikardija? Pretpostavljam supraventrikularne?? Imam utisak da ih vezujete za želudac. Hijatalna hernija može dati takve simptome. Ja mislim da Vam je holter potreban i da bi se videla frekvenca preko noći. Pokušajte da vidite da li ima veze vrsta i vreme uzimanja hrane.