Postovani doktore nosioc sam antifosfolipidnog sindroma,mutacije MTHFR/heterozigot,trombozis cruris rec,thrombosis pulm aa XVI. molim vas za jedan savet,posto u sredu treba da mi se uradi polipektomija i eksplorativna frakcionisana kiretaza u pripremi sam na Fraxiparinu 2x1.Da li na dan intervencije treba da primim inekcije?U bolnici necu ostajati vec posle intervencije me pustaju kuci pa me interesuje da li mogu normalno da funkcionisem ili je potrebno da neko vreme mirujem i ako trebe koliki je taj period mirovanja?

    Odgovoreno: 01. 06. 2008.
    • Priprema niskomolekularnim heparinom je u redu ali niste napisali da li imate oralnu antikoagulantnu terapiju (Farin, Sintrol, Suncum...). U principu možete se vratiti uobičajenom nivou aktivnosti za par dana.