Postovani. Sportistkinja sam rekreativac. Koristila sam zelenu kafu za mrsavljenje oko 1 mese i tada su mi pocele jake aritmijje, cak me je nocu budio jak otkucaj srca. Kad sam prekinula da je koristim aitmije su za par dana prosle. Medjutim za oko 2 nedelje aritmije se javise ponove. Srce mi normalnno kuca, a onda kao da napravi malo duzu pauzu i zatim jako udari pa dalje normalno kuca. Ja se jos uz to preplasim i uspanicim. Bila sam kod interniste na ekg ali posto ove promene u ritmu srca nisu kontinuirane bas se tad na ekgu nisu pojavile nego je onoo radilo normalno. Prepisan mi je verapamil 80 mg po jednu ili vise po potrebi. Kad popijem lek sve bude ok nekoliko sati ali posle 6 do 7 sati onovo pocnu te aritmije i palpitacije povremeno. Ja popijem po 2 dnevno. Da li smem uz toliko verapamila popiti i po 1 mg bromazepama jer me te aritmije plase inapravim jos gore. Ne znam trebam li jos neki pregled napraviti, a i neprijatno mi je navaljivati na doktorku kad je ona vec odredila taj verapamil da pijem oko 1 mesec, valjda ona zna sta radi. Molim vas za odgovor i hvala.

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da znate da je zelena kafa u medjuvremenu zabranjena i zaista se ispostavilo da je imala gomilu mepovoljnih efekata na srce. Period ispiranja organizma od supstance može potrajati i par nedelja. Verapamil koji uzimate je blag lek i možete uzimati bar 3 tablete dnevno. Možete uzeti i bromazepam, naravno, neće vam napraviti nikakav problem.