Postovani profesore,srdacno zahvaljujem na vasem strucnom odgovoru od 20 maja.Vec sam vam rekla da se radi o mome suprugu koji je star 67 godina, 1998god. je operisan u Klinickom centru Srbije i ugradjena su mu tri bajpasa.Operisane su mu i obe karotide.U medjuvremenu jedan bajpas mu je zacepljen ali je ocenjeno da mu ne treba reoperacija.U medjuvremenu posto se on lose osecao, imao stalne bolove u grudima, visok krvni pritisak radjene su mu jos tri puta kateterizacije, zadnja 3 03. 2008 god. na IKB DEDINJE.Zadnja dijagnoza glasi I 20 ANGINA PECTORIS STABILIS.ST POST BYPASS AORTOCORONARIUS TRIPLEX /RIA/LIMA,DG1,OM2/AA IX.INSUFF.V.MITRALIS GR II. FIBRILLATIO ATRIORUM.ST POST EAT ACI BILL AA IX. HYPERTENSIO ARTERIALIS.Posle nosenja holtera utvrdjeno mu je jos FLUTTER ATRIORUM.Od ljekova koristi SINTROM, ASPIRIN 81 MG.MONIZOL 20 MG. 1 /1 /0,LOPION R /O /O/1,MONOPRIL 20MG H 1/ O, DILATREND 12,5 MG. 1/O/1, AMLODIL5MG.0/O/1, CHOLIPAN O/O/1, FAMOTIDIN 40MG.0/O/1.Na IKB DEDINJE su mu prepisali AMIODARON ali je on odmah na pocetku imao smetnje te je prestao da ga pije.Posto je on po prirodi dosta panicar, molim vas za misljenje o ovoj terapiji i sta dalje raditi po pitanju aritmije koja ga najvise i plasi.Postovani doktore puno vam se izvinjavam na oduzetom vremenu ali vase misljenje mi je mnogo potrebno ne bih li ga nekako smirila.Puno pozdrava i veliko hvala.

    Odgovoreno: 01. 06. 2008.
    • Terapija koju ima Vaš suprug je odlična. Kako je Fluter atriorum definitivna dijagnoza koja znači nepravilan rad pretkomora, to je bio razlog za ideju kardiologa za amiodaron. Ako ga ne podnosi, recite kardiologu. Aritmija će ostati stalno a treba kontrolisati frekvencu da ne prelazi 80-90 u minuti.