Vec mesec dana imam povisen ta=160/120 i retku aritmiju, pijem monopril 10 mg x1 i pritisak mi se stabilizovao ali, pre par dana mi se javio drugi problem. Osetim neki bol, stezanje, cak i pecenje u prdelu grudi, tacnije leve strane, ponekad iznad leve dojke ali cesce u predelu srca i od kada je to krenulo imam problema sa spavanjem. Legnem da spavam (to se desava i popodne) i kako zatvorim oci osecam neku vrtoglavicu, mucninu, jezu po celim ledjima i uzlupa mi se srce ali cim otvorim oci to prodje, i sve tako. . . Ponekad kad bas ne mogu da izdrzim popijem bromazepam 1, 5 mg i to prodje. Laboratorija je u redu, ekgje pre pokazivao sinusnu tahikardiju ali je sada u redu, a kardiolog mi je dao dg: hipertensio art. Zanima me sta bi moglo da mi izaziva tu mucninu?

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Sam termin mučnine se najčešće vezuje za bolesti organa za varenje. I vrtoglavica može stvoritin takve smetnje, jaka glavobolja, pad šećera. . . Ako su kardiološki nalazi u redu, kao što ste napisali, ostaje rpoblem na nivou nekog drugog organa.