Nedelju dana posle uradjenog stenta na jednoj od koronarnih arterija dobio sam intenzivnu urtikariju. Za toi vreme sam koristio bipresso, antikoagulant, aspiorin i antiholesterolni preparat. Mene interesuje dali se od stenta pojavljuje urtikarija, dali su poznati takvi slucajevi i sta ako uistinu urtikarija je od stenta. Inace nikad dosad nisam imao urtikariju, hvala!

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ja do sada nikada nisam video, ali kako stentovi mogu biti od raznih materijala (čelik, hrom, nikl, platina, kobalt. . .) , nije isključeno da se može javiti alergija na neeku komponentu stenta.