Postovani, pise vam u vezi moje majke (majka je 1944 godiste) , prije dva dana joj je utvrdjeno da ima vodu oko srca i u plucima takodjer tu je i bronhitis koji je zahvatio oba plucna krila. Nije zadrzana u bolnici vec su joj dali samo tablete i da se javi svom doktoru. Prepostavljam da to sve moze biti jako opasno pa vas pitam dali je to tako i dali se to moze izljeciti, hvala

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Osnovno je pitanje etiologije tj. Porekla vode oko srca i promena na plućima. Najčešće u pitanju je infekcija, a mogu biti i ozbiljniji i opasniji uzroci. A procena lekara je da li se može lečiti u kućnim ili u bolničkim uslovima.