Molim ako moze hitan odgovor: moj brat ima 33 godina, imao je pre pet dana neki pritisak u grudima, koji se sirio malo ka levoj strani. Otisao je kod lekara opste prakse uradili su mu ekg i nalaz mu je bio los. On zivi u beogradu i hitno su ga poslali na zvezdaru. I tamo su mu uradili ekg ikardiolog mu je rekao da je sve ok, da je jak covek a dao mu je da pije lek concor, ali njegova doktorka je rekla da ga ne pije, jer je navodno jak. Od juce ujutru nosio je holter, radio je sve aktivnosti, uvece igrao fudbal, inace on ima colitis od malena, nocas oko 3. 40 imao je problem sa stomakom presecanje preko njega i odmah ga potera proliv. Otisao je u wc seo na solju, pocelo je da mu se vrti u glavi i pao je u nesvest[udario je glavu i raskrvario nos, ne seca se koliko je bio u nesvesti a nosio je holter i na njega pao. Medutim jutros je skinuo na dedinju i rezultati mu nisu dobri imao je zastoj srca 6 sekundi. Rekli su mu da izvadi krv i odrede krvnu grupu, i u sredu da se javi na odeljenje. Molim vas, odgovorite mi hitno jer sam jako uplasena to mi je jedini rodeni brat koga obozavam. Unapred hvala hitno>>>> a zastoj je imao u 3 sata, pre tog pada u nesvest 45 minuta.

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam bio u srbiji neko vreme pa vam sada odgovaram.
      ako je registrovan zastoj srca od 6 sekundi, on je odgovoran za nesvesticu i pad koji je imao i u takvim situacijama se pacijentu ugradjuje stalni pejsmejker. Ta vrsta operacije se radi u 13 centara u srbiji, naravno i na dedinju.