Postovani doktore: moj muz ima 50 god. U bolnici mu je ustanovljena dijagnoza--angina pektoris--kao i ergometrijskim testom. -sada moramo cekat na termin kod kardiologa da nam ocita nalaze ergo testa. --trosi terapiju: zillt 75mg, monizol 20mg, bensedin i andol 100. --ja cu vam napisat a vas molim da mi kolko tolko olaksate ovo cekanje termina i ukratko mi objasnite nalaze ergo testa. -- aorta u korjenu 3, 54cm, separacija 2, 3 zatvaranje potpuno. Lijevi strij 2, 34cm. Mistralni zalistak pokretan elastican u m modu jasan a val. Lijevi ventrikul: ivs 0, 84, lvidd 7, 26, lvids 5, 58, ef 45% , fs 23% . ---postoji regionalna i ukupna pokretljivost u fizioloskim vrijednostima. ---kolordoplerehokardiografija pokazuje laminarne protoke nad svim uscima. ---zakljucak: radi se o dila tiraim supljinama lijevog srca sa smanjenom ejekcionom frakcijom. --ergo test: radjen na biciklergometru po lemon protokolu postigao opterecenje od 100 w u prvom minutu 125 w te se prekida kod frekvencije 146, ta 160/100. --test koronarne rezerve na vecim nivoima opterecenja dolazi do spustanja st spojmice, javlja se ishemijska reakcija test je pozitivan. . . Molim vas ublazite nam kolko tolko ovo cekanje termina

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Ultrazvuk pokazuje da je ranije došlo do oštećenja srčanog mišića, a poreklo tog oštećenja se ne vidi. Test opterećnja je pozitivan i ukazuje da su verovatno prisutna suženja na koronarnim tj. Arterijama koje hrane srčani mišić. Vrlo verovatno da će nakon koronarografije biti predložena operacija ili ugradnja stentova.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #57628

    • Molila bih vas da mi ako je moguce posavetujete sta da radim suzena mi je aorta na samom srcu 98 post a imala sam 2009 infrakt miokarda i imam ugradjen stent molila bih vas za savet pozdrav.