Molim vas da mi odgovorite i date predlog i savjet. . . . Bavim se sportom od svoje 7. Godine aktivno, sada imam 30. Godina, a dve zadnje godine se nebavim sportom iz razloga sto pri malo jacem ubrzanom hodu ili laganom intezivnom trcanju mi se desava da mi srce kao preskoci u otkucajima i to traje nekad 10. Sekundi nekad pola minuta a nekad zna da po nekih pola sata na svakih pola minuta da se desi preskok, a narocito kad dizem neki teret. Tako da sam prekinuo svoje treningei mnogo mi to nedostaje i mnogo sam opterecen zbog toga jednostavno sanjam da igram fudbal trcim kao nekad a nesmijem zbog ovoga vise da se usudim. Inace pritisak mi zna sada da bude od 115 sa 80 ujutru kad ustanem pa nekada i do 150 sa 100. Nalazi si mi u redu, ekg uredu.

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Tegobe koje opisujete su ekstrasistole i treba uraditi ekg ili holter monitoring da bi se videlo kakva im je morfologija i poreklo. Tek onda procena o tome šta smete a šta ne.