Pitanje za kardiologa: u poslednjih blizu dvije godine imam sinusne tahikardije i lupanje srca, 22 godine, nepusac, ne pijem alkohol, uzv srca uredan, kks uredna, holter sa prosjecnom frekvencijom od 94 u minutu. Pitanje da li je moguce da je u pitanju problem sa trbusnom aortom (aneurizma) ako je uradjeni uzv srca uredan

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ne verujem da abdominalna aorta može praviti ovakve smetnje. Sa 22 godine, ako je nalaz na srcu normalan, nervoza i anksioznost je najverovatniji razlog za navedene tegobe.