Postovani, moja majka ima 68 godina, i od pre nekoliko meseci je pocela da ima problema sa pritiskom, koji joj je do tada skoro uvek bio nizak, a sada svakodnevno varira, i to uvek je negde oko 150/80 (90) . Imala je povremeno i jake glavobolje. Lekar joj je prepisao tablete za pritisak, i nije obrazlozio zasto ga uopste ima, a na pregledu kod neurologa joj je receno da nema nikakvih nuroloskih problema. Mene zanima, zasto joj je pritisak svakodnevno visok, koji je razlog za to, i zasto se nakon uzimanja terapije ne regulise? Hvala!

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Pritisak je najčešće nepoznatog porekla (esencijalna hipertenzija) u 99% slučajeva. Ne treba tražiti razlog već treba lečiti povećan pritisak. Ako ga predložena terapija ne rešava, znači da nije dobra, treba povećati doze ili promeniti lekove.