Postovani,Moja majka ima 68 god.i postavljena joj je dijagnoza Angina pectoris.Pre 6 meseci imala ja vodu u plucima i jedva ostala ziva. Sada je dobro uz terapiju:Dilcoran 1x1;Metmorfin2x1;Enap 5mg 2x1;Zilt 1x1;Lanicor 1x1;Lasix 1x1;Concor 1x1;Holesta 1x2;Aspirin 100 1x1;Diazepam 5 1x1. Molila bi Vas da mi objasnite kako treba da organizuje svoj zivot i sta ova dijagnoza znaci.Unapred se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Po terapiji koju Vaša majka prima mislim da se radi o srčanoj slabosti. To znači da srce slabije pumpa krv što mu je osnovna funkcija. Lekovi koje dobija Vaša majka su dobri, ne sme uzimati puno tečnosti ,pogotovu gazirane i minimalan dnevni unos soli.