Poštovani dr. , imam 29. Godina i već godinu dana visok krvni pritisak 170/110 nekada 140/95 ali su to najčešće vrdnosti. Obratila sam se lekarima ali oni smatraju da sam još uvek mlada za terapiju, dali su mi da pijem mg ali poboljšanja nema. Uradila sam sve endokrinološke analize i sve je u redu. Urađen je ultrazvuk srca ali se ništa bitno, tako kažu, ne vidi. Ja i dalje ne znam kad će se javiti skok pritiska. Imam povremene bolove u grudima. Jedino što mi je rečeno je da srčani zalisci malo propuštaju. Molim za vaše mišljenje. Unapred hvala na vremenu.

    Odgovoreno: 14. 04. 2010.
    • Poštovana,
      U svakom dobu, pogotovu u vašim godinama pritisak se mora smanjiti ispod 140/90mmhg. Ako su vrednosti više od toga, morate uzimati terapiju, pre toga smanjiti količinu soli u ishrani. Magnezijum vam neće smanjiti pritisak.
      izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #56603