postovani doktore imam problem vec godinama,imam39 godina a kad god merim kod nekog pritisak on mi je gornji od 110 do 125 a donji oko 70-80 to me ne plasi toliko vec sto redovno imam puls od 90-105 otkucaja u minuti.inace profesija mi je postar krecem se dosta a i bicikl vozim dnevno oko 10 km. telesna tezina mi je za moju visinu dosta veca imam 78 kg a visok sam 167 cm ,drzao sam dijetu i imao sam 72 kg pre godinu dana a sada sam se vratio na staro,ne jedem puno u odnosu na suprugu koja je mrsava cak i manje od nje po prirodi sam dosta nervozan ..kod lekara nisam bio u vezi ovoga i ne pijem nikakve lekove relativno se dobro osecam povremeno samo osecam da kada se budim u sred noci naglo potom osecam neagodnost kao da mi srce lupa ubrzano. ocekujem od vas odgovor

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Bilo bi optimalno da se srčana frekvenca kreće ispod 90 u minuti ali ako Vam ta frekvenca koju imate ne pravi probleme onda joj ne pridajte previše značaja. Lekovi za smirenje (sedativi) bi kod Vas bili korisni ali se mora voditi računa da Vam ne budu smetnja u poslu koji obavljate.