Poštovani dr. Perišić, zbog visokog tlaka i tahikardije išao sam kod interniste, koji mi je na ekg-u uhvatio 124 otkucaja u minuti. Dijagnoza je sinusna tahikardija. Terapija koju mi je prepisao je 2. 5 mg bisobela jednom ili dva puta dnevno ovisno o pulsu (jutarnji oko 60) te zbog anksioznosti tri puta po 0. 5 mg xanax-a. Xanax redovito uzimam tri puta dnevno, preporučeno mi je kroz tri mjeseca. Tlak je u granicama normale a i puls pa uglavnom uzimam 2. 5 mg dnevno. Možete li mi prokomentirati terapiju, jer se pribojavama xanax-a, premda je do sada imao zadovoljavajuće učinke (nestali su panični napadi): zahvaljujem

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je xanax napravio efekat koji se očekivo od njega, pa to je dobro. Ne plašite se dužeg uzimanja od 3 meseca jer to nema nikakve posledice niti navikavanje. Terapija je sasvim u redu i ta kombinacija beta blokera i sedativa je optimalna za vaše stanje.