Molim vas za savet. Imam povremeno povisen pritisak, gojazna sam osoba, invalid sam (imam 5% vida) , pa nisam sposobna da obavljam lekarska ispitivanja. Pa bih vas zamolila da mi preporucite neki lek za pritisak koji ne ostecuje vid, posto mi je ruski doktor fiodorov rekao da strogo cuvam to malo vida sto je ostalo.

    Odgovoreno: 26. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Veoma malo lekova za pritisak ima efekte na vid, pa vam vaš doktor može dati lek iz grupe beta blokatora (presolol, concor. .) , ace inhibitora (monopril, tritace. . .) ili antagonista kalcijuma (lercanil, norvasc. .) .