Postovani Doktore, sa duznim postovanjem odlucila sam da vam se obratim na ovaj nacin. Ja sam student medicine, ali s obzirom da se jos ne razumem u neke stvari morala sam da vas pitam sledece. Moj otac je imao infarkt miokarda oktobra 2006.godine , ima blok desne grane, operisan je 3 puta od benignog tumora na mozgu 2002/2003 godine u Beogradu . Kao postoperativne posledice ima epi napade koje sprecava Tegretolom CR 400 , parezu desne noge i krece se uz pomoc dva stapa. POsle infarkta se slabije krece jer se brzo zamara, ne moze uz stepenice. 8.maja ove godine nosio je holter (po preporuci lekara iz Niske Banje) na kome se vidi da je imao leprsanje pretkomora kada se penjao uz stepenice i da mu je srcana frekvenca u toku sna minimalno bila 42/min i jos neke promene . Danas je bio na kontrolu u KBC na kardiologiji i preporuceno mu je da se javi lekaru na konsultaciju da vidi da li bi mogao sa trenutnim stanjem da mu se ugradi pacemaker. Mene zanima da li bi smeo on da se izlozi zahvatu ugradjivanja pacemakera i da li se to radi u Nisu ? Da li se pacemaker stavlja potkozno u predelu ramena i da li se koristi lokalna anestezija? PLasim se , jer se moj otac tesko probudio iz anestezije prilikom poslednje operacije na mozgu. Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Pejsmejker Centar u Nišu je po broju ugradjenih pejsmejkera na drugom mestu u Srbiji, posle Kliničkog Centra Srbije u 2007.godini. Ugradjeno je 429 pejsmejker sistema. Pejsmejker se ugradjuje u potključnoj regiji i to sa lokalnom anestezijom. Kako Vaš otac ima fibrilaciju pretkomora treba mu samo elektroda u komori i to sve traje oko 30 minuta.