Zelela bih da mi na osnovu specijalistickog izvestaja lekara, onjasnite o cemu se radi, jer ja zaista ne razumem. . Znam samo da imam jednu komoru vecu od druge, da imam vode na srcu kako su mi rekli ali ja bih zelela da mi vi malo bolje objasnite. Cor: srcana akcija aritmicna, povremeno es, tonovi jasni, blag sistolni sum nad prekordijumom, ta 100/75 mmhg. Ekg: sinusni ritam, fr do 74/min, ves!!! Pulmo: normalni disajni sum. Uz nalaz: ehokardiografski: koren aorte normalne sirine, lako hiperehogenih zidova, av trolisna, separacija ocuvana, vizualizovani delovi aorte u normali. Pmk lako voluminozan, bez kriterijuma za prolaps, trivijalne mr u normalnu levu pretkomoru, leva komora normalnih unutrasnjih dijametrara, zidovi normalne debljkine, laminarno fibrozirani globalno ocuvane sistolne funkcije. Desna komora pv izgledaju normalno registruje se pr, tr do 2+, spdk do 40 mmhg oko srca trag perikardnog izliva, adhezija pikolateralno ao30 sep: 21 la: 32 lvdd: 55 lvsd: 37 vd: 23 status post myopericardditidem-obs recidiv arrhythmia es ventricularis insiffitinetio valvulae tricuspidalis gr ii dali je ovo opasno: ) (

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Komore inače nisu iste veličine, pa to ne predstavlja patološki nalaz. Opis vašeg ultrazvuka je veoma dobar i na njemu ima vrlo malo nalaza koji odstupa od normale, pre svega u domenu desne komore. Pretpostavka je da ste nekada imali upalu srčanog mišića i/ili srčane maramice i da je to ostavilo te tragove na srcu. Posledice nisu velike i nemojte se brinuti.