Postovani, majka mi je pre jedno mesec dana imala infrakt miokarda posle brze intervencije lekara ugradjen joj je stent i sad je hvala bogu bolje posto od ranije boluje od dijabetisa, lekari su joj predlozili ugradnju bajpasa posto je bila jako uplasena ona je to odbila tada. Pa su joj doktori zakazali operaciju za 6 nedelja zanima me kakva je to operacija i koliki je rizik s obzirom da je seceras operacija treba da se uradi u kamenici. Drugo posle izlaska iz bolnice dobila je terapiju koju redovno koristi i presolor pola tablete ujutro zbog pritiska meranjem unazad nekoliko dana njen pritisak je 117, 77, 74 otprilike uvek nizak pa me zanima mozeli da prestane da pije presolor i da ga pije po potrebi uz redovno merenje i kontrolisanje. Hvala, unapred!!!!

    Odgovoreno: 14. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      baj pas hirurgija je premošćenje suženja na koronarnim arterijama venama koje se uzimaju sa noge pacijenta (vena saphena magna) ili arterijskim graftovima (arteria mamaria) . Operacija ima smrtnost od oko 2% . Presolol osim regulisanja pritiska smanjuje i frekvencu srca pa mu je to dodatna korist i ne treba da prestaje sa njim.