Molim vas posto se kontrolni pregled zakazuje i ceka dugo a ja ne razumem sta ovo znaci ispisacu vam ehokardiografski nalaz. Koncentricna hipertrofija miokarda leve komore, hipertrofija miokarda desne komore, granicno uvecana leva pretkomora, uvecana desna pretkomora, blaga mitralna i trikuspidna insuficijencija, ocuvana sistolna i dijastolna funkcija. Nemam nikakvu terapiju a moram cekati zakazan pregled jos mesec ipo dana. Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      sam nalaz nije fiziološki, ukazuje da srce dugo trpi najverovatnije loše regulisan povišen krvni pritisak. Potrebni su lekovi za lečenje pritiska ali i smanjenje unosa soli i tečnosti jer su praktično sve srčane šupljine izmenjene. Nije strašno ali zahteva praćenje.