Poštovani, par nedelja imam jak bol sa leve strane ispod rebra, 09. 03. 2010 sam bio na pregledu gde je na ekg bio sin. Ritam frek 60/min ves u paru gvadrigemija. Doktorica je konstatovala dg: angina pectoris, arrhytmia extrasystolica ventricularis, hiatus hernia a th: lopion 2x1, cardiopirin 1x1, vazontal 5mg 1x1 famatidin 2x1 propafen 2x1. Bol i dalje ne popušta noću se budim zbog toga, bojim se da nije već "infrakt" hvala vam unapred a da ta je 150/ 90 sada.

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      bol koji ste opisali meni ne liči na bol angine pectoris i mislim da se taj bol mora objektivizirati na drugi način. Treba vam se uraditi test opterećenja i mislimda nepotrebno uzimate i lopion i propafen. Imate u terapiji i lekove za povišen pritisak.