Nekoliko meseca pijem lisinopril od 10 mg svako jutro. Deset godina pijem presolol od 50mg dnevno-ujutro i uvece po pola tableta. Pritisak i dalje je cesto pokacen-140/100 a nekad i vise. Radila sam eho na srce i uobicajene labor. Istrazivana i sve je normalno. Zanima me dali mi je terapija dobra i dali mogu ponekad kad je pritisak povecen i ne spusta se da uzmem od one tablete sto se stavljaju pod jezik. Kako se zovu i dali idu uz moju terapiju. Cesto pijem i leksilijum jedna do 2 tablete od 1, 5 mg. Mozda mi je i na nervnoj bazi pa mi vi preporucite nesto efikasniji sedativ. Pozdrav!

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      dokle god je pritisak veći od 140/90mmhg, to nije dobro lečena hipertenzija i mora se korigovati do tih vrednosti promenom doze leka ili promenom lekova. Pod jezik se stavlja nitroglicerin ali to nije za vas jer se on koristi samo u napadu bolova kod angine pectoris. Proverite pritisak i kada nemate tegobe, pa sa tim vrednostima na papiru idite kod vašeg kardiologa.