Postovani doktore! Javljam se za savet u vezi moga supruga koji ima 60 g. , do sad je bio zdrav, vitak, fiz. Aktivan kakav mu je posao. Zadnjih godinu-dve dobijo je par kg. I stomacic. Zadnjih par meseci se zamara dok radi, zakaslje se. Ima povremene glavobolje i kad mu tad izmerim pritisak on 140-150/85-95. Tad popije rawelsr1, 5mg i lasix (to imam, jer ja koristim) . On nece kod lekara! Pre dve god je uradio kompl. Sistem. Pregled u jednoj priv. Ordinaciji sa svim snimanjima i sve je bilo u redu. Nikad nije bolovao, aovo sa pov, pritiskom me brine, jer ie njegov otac bio gurman kao on, imao jako povecanut. Tez. Visok pritisak dugo god. I u 78 god. Umro od mozd. Udara. Molim vas da mi kazete sta da radim. Znam da nije resenje da pije lekove samo kad mu skoci pritisak, ali ne znam sta da radim. Trudim se da kuvam dijetalno i neslano, ali on je gurman i do sada je imao odlican metabolizam. Hvala!

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.
      vi postavljate pitanje a dajete i najveći deo odgovora. To što vi radite i kako ga lečite je upravo najgora opcija. Ne zna se koja je optimalna terapija za njega, koje su mu najčešće vrednosti pritiska, koji je najveći pritisak, u koje doba je pritisak dobar a kada je povišen. . ,. Sve to onemogućava kvalitetno lečenje. Proturite mu neku brošuru o hipertenziji ili ga dovedite da na internetu pročita o posledicama nelečene hipertenzije, pa neka sam odluči.