Pisem vam jer uz sav moj trud i trud moje porodice nisam uspeo da najem odgovarajuce lekove za krvni pritisak. Prosle godine 28. Februara preziveo sam infarkt miokarda, potom mi je radjena koronarografija u dva navrata gde su mi ugradjena 3 stenta, prvi put jedan, zatim jos 2. Moje tegobe su pocele jos proslog leta, obisao sam dosta lekara u beogradu, kragujevcu. . . Ali nisam uspeo da nadjem resenje. Terapija koju trenutno uzimam je plavix, sortis, kardiopirin, amiodaron, tritace. U poslednje vreme mi izlazi alergija u vidu crvenila na dradi, na laktovima, na grudima, osecam zarenje u ustima, suvo grlo, napadi vrucine. Mnogo puta sam menjao lekove za pritisak, (metildopha, lodoz, katopil, monizol, prilinda,. . .) pretpostavljam da sam alergican na ace inhibitore. Imate il neko resenje za moj problem

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Kako već pominjete beograd, da bi dobili optimalan lek za hipertenziju i izbegli neželjene efekte, probajte testiranje na odseku za neurokardiologiju na bežanijskoj kosi, gde bi se mogla optimizirati terapija za hipertenziju. Vaša terapija izgleda dobro, ali svako je svet za sebe i ne reagujemo isto na lekove. Treba razmotriti i opciju sekundarne hipertenzije, tj. Hipertenzije uzrokovane bolešću nekog drugog organa, pre svega bubrega i nadbubrežne žlezde. Izvinjavam se zbog zakašnjenja sa odgovorom, nisam bio u srbiji neko vreme.