Imam povisen krvni pritisak, holesterol u granici normale. Nosila sam holter i ustanovljeno je da u toku noci imam vrednosti i do 235\110 u toku dana oko160\90. Sta je moguci uzrok takvih amplituda? Pridrzavam se terapije-lizopril h, cardiopirin, presolol, lotar, lercanil, dicloran. Da li bi trebalo nesto od njih izbaciti? Hvala

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Tokom noćnih merenja može se javiti netačna interpretacija ako se savije ruka ili bude ispod tela jer zaista nema logičnog objašnjenja za tako veliki pritisak. Pritisak je dobro regulisan ako je manji od 140/90mmhg, sve ostalo znači da se mora menjati doza ili lek.