U dec. 2008. Ugradjen pejsmejker u bgd. Tipa ddd zbog av bloka mobitz i i ii, od tada uzimam verapamil 2 puta 40mg. I mislim da mi zbog ovog leka pritisak povremeno opada i na 90/60, vise nemam nizak puls, vec pri najmanjoj aktivnosti skace na oko 90, a pri vezbanju cak 140. Lako se zadisem pri aktivnostima ili uzbudjenju. , imam ceste aritmije, ali ne i bolove. Zbog sluzbenog boravka u ny, nisam imala uslova za kontrolu pejsmejkera vise od godinu dana i necu biti u mogucnosti za to sve do juna og. , mogu li da cekam dotle? Unapred mnogo hvala na odgovoru, pozdrav, emilija

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Nemate nikakvih smetnji da uradite kontrolu pacemakera u junu, on u sebi ima sve što je potrebno da reaguje ili prepozna. Ne smete kroz magnet na avion, to znate (detektor metala) .