Pre 10 dana posle kraćeg pješačenja počeo se pojavljivati bol u grudnom košu i nedostatak daha, kao i blagi bol u laktu lijeve ruke, ispočetka ređe a sada sve češće, tako da na jedan km puta moram odmoriti najmanje dva puta po nekoliko minuta da bi mogao nastaviti dalje, napominjem da imam jake žgaravice, slabe zube, pušio sam aktivno 30 god. A već 1 god ne pušim. Djed (majčin) otac umro je od infarkta. Molim vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Uradite test opterećenja koji bi pratio ekg pri fizičkoj aktivnosti i on će dati informaciju da li ima osnova za sumnju na koronarnu bolest. Tek onda se može pričati o terapiji.