Poštovani dr, imam 25 godina i pijem katopil, cardiopirin, seroxat i rivotril. Međutim, u uputstvu za cardiopirin piše da ne bi trebalo mešati neke od ovih lekova, zbog neželjenih efekata (iako mi je to moj internista tako prepisao) . Zanima me koje je vaše mišljenje o tome. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Cardiopirin ne treba kombinovati u većim dozama i predugo sa nas (nesteroidni antireumatici) tl. Lekovi tipa brufena - analgetici a postoji rizik i pri upotrebi sa antikoagulantnom terapijom. Oba rizika se odnose na krvarenje iz digestivne cevi, pre svega iz želuca.