Na poslednjem pregledu imao sam holesterol 6.6 mmol/l i trigliceridi 3.2 mmol/l koliko je to opasno i dali je dovoljna dijeta što mi je preložila moja doktorka opšte prakse

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Povišen holesterol i povišeni trigliceridi su važan faktor kardiovaskularnog rizika. To znači da će osobe sa ovakvim parametrima imati veću šansu da razviju oboljenje krvnih ssudova srca, glave ili tela. Moj savet je dijeta i uzimanje lekova koji obaraju ove vrste masnoća, naravno po savetu Vašeg lekara.