Poštovani, nešto ranije sam postavio pitanje u vezi mulislajs skenera aorte. Dana 01. 03. 2010. Sam bio u kliničkom centru gde nisu hteli da rade msct, već da pre toga svoje mišljenje daju njihovi lekari posle ehokardiografskog nalaza. Istog dana mi je to i uradjeno. Po nalazu lekara sa kliničkog centra nema znakova disekcije, ali s obzirom da su mi se javljali bolovi u grudima pri malom naporu, predloženo je da se uradi koronografija sa aortografijom. Da li je to bolja metoda, sa kojom će moći da se utvrde pravi razlozi za tegobe koje osećam, ili možda treba uraditi i msct i koronografiju?

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55687

    • Ako se toliko ignorise msct koronografija u odnosu na klasicnu angiografiju zbog cega je uopste uvedana ta metoda u dijagnostici kbs hvala