Postovani, imam 18 godina i aktivno se bavim fudbalom vec 10 godina. Pre tri sedmice na sistematskom pregledu ustanovljeno mi je da imam visok pritisak (150\90) . Ne konzumiram alkohol i ne pusim. Molio bih ako mozete da mi date neki savet. Da li bih smeo da nastavim sa treninzima i koji lek bi mi pomogao da snizim pritisak?

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Nemojte jednu izmerenu vrednost proglašavati za hipertenziju, više merenja je potrebno da bi se utvrdilo stalno povišenje krvnog pritiska. Mislim da nastavite sa treninzima ali proveravajte pritisak.