Pitanje za kardiologa. Imam 33god. I pre 5 godina imala sam visok pritisak i aritmiju. Radila sam sve potrebne analize, pila verapamil i bromazepam, zorkaptil po potrebi i stanje se normalizovalo ali potpuno tek kada sam dosta oslabila. Posle druge trudnoce 2007, ponovo sam se ugojila, javile su se aritmije i blago povisen pritisak, 140/90. Nisam isla doktoru vec sam pila zelenu kafu i oslabila 11 kg. Za 2 mes. Ali i dalje mi srce ubrzano kuca, osecam ga u grlu, cini mi se, puls u miru 100 posebno kad legnem da spavam. Ponekad kao da je za trenutak stalo, udari mi toplota u lice i onda jako zadrhti i nastavi rad normalno. Zel. Kafu ne pijem vec 15 dana ali se plasim da li je ovo posledica zel. Kafe i koliko je ozbiljno. Da li da pijem verapamil i bromazepam? Napominjem da je iza mene izuzetno stresan period.

    Odgovoreno: 21. 03. 2010.
    • Poštovana,
      U međuvremenu je zelena kafa zabranjena jer je sadržala istu supstancu kao i reductil, koji je zabranjen u evropi i usa. Ta supstanca zaista može napraviti haos po organizmu i ima ko zna kakve sporedne efekte. Neka se organizam očist od nje tokom 2-3 nedelje pa onda preispitajte svoje tegobe.