Vec 6 i vise meseci sam u stalnom psihickom stresu ta- mi nikad nije manja od 150/100. Od terapije uzimam bromazepam od 6 mg, tablete prilinda 5 mg, lercanil 10 mg, yurinex i cardiopirin 100 mg. . Na ekg postoje neke promene nebih znala tacno da objasnim koje su promene. Dg. Hypertenzio art. P. Cor hipertonicum comp. Obesitas sta vi mislite o ovoj terapiji, dali je adekvatna i sta bi ste mi vi preporucili i zanima me sta vi mislite o ovim lekovima posbno za (prilinda i lercanil) koliko su ispitani kod pacijenata i postoje li paralelni lekovi koji idu na recept, ako se slazete sa terapijom. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Terapija koja vam nije smanjila pritisak nije adekvatna tj. Nije dovoljna. Pritisak mora biti niže od 140/90mmhg pa se mora dodati dovoljno terapije da bi se pritisak doveo na tu vrednost. Postoje paralele za lekove koje uzimate ali uvek je doktor koji je u kontaktu sa pacijentom najmerodavniji da proceni terapiju. Znači, veća doza postojećih lekova ili nova terapija.