Ako mogu da se nadovezem da prethodno pitanje. Radjena je koronarografija i tada je ta dijagnoza postavljena angina pektoris (sindroma x) . Interesuje me da li je neki ozbiljan problem. I sta znaci neokluzivna forma. Imam terapiju i strogo joj se pridrzavam. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Neokluzivna forma znači da nisu vidjene stenoze tj. Suženja na koronarnim arterijama pa samim tim ne postoji ni potreba za operacijom ili stavljanjem stentova. Najčešće se radi o disfunkciji endotela krvnog suda a nekada je moguć i spazam krvnih sudova.