Poštovani, do pre dve godine nisam imala visok pritisak niti bilo koji drugi zdravstveni problem. Prvi lek koji sam koristila bio je prilazid, ali je pritisak bio i dalje visok. Od pre godinu dana koristim monopril plus i od tada, sa jednom tabletom ujutru, imam normalan pritisak. Interesuje me da li se ovaj lek sme koristiti u neogranicenom vremenskom periodu. Hvala! S' poštovanjem mileva senić

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55534

    • Postovani, brinem za jacu polovinu, jacu i po godinama (53) . Intelektualac, vrlo okupiran sresnim poslom, neumoljiv je za posete lekaru, bilo kakve analize ili merenje krvnog pritiska (prijatelji tvrde da je desetak godina u nazad imao gornji i do 190) . Trenutni simptomi koji me brinu jesu nesanica, mucnina koja, posle obilnijeg obroka, traje i po celu noc, bolovi u stomaku, bolovi u vratu, ledjima. Njegova majka je pre dve godine preminula od infarkta, sa prethodnim bolovima u vratu i ledjima, doduse u 84 godini zivota. Molim vas za savet. Hvala. Ana