Postovani doktore, molim vas da mi objasnite nalaz holtera. Holter monitoringa ritma je bio sinusni, frekvencija se kretala u rasponu 47-135, prosecno 76min. Registrovano je 43 izolovane monomorfme ves. Nije bilo drugih poremecaja ritma i provodjenja niti znacajnih alteracija st segmenta. Zabelezen je veliki broj artefakata. Inace jako mi smeta to preskakanje srca prosto neznam o cemu se radi. Rodjen sam 1970 i holter sam radio pre par godina, ali jos uvek imam te probleme. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Vaš holter ne pokazuje nikakve poremećaje koji bi vas trebali brinuti. Preskakanje može biti i bez bilo kakvog vidljivog uzroka, previše nikotina, premor, alkohol, gojaznost. . . Mogu provocirati ekstrasistole.