Poštovani, prije tri tjedna mi je dijagnosticirana esencijalna hipertenzija i sinusna tahikardija (130 otkucaja) učinjen je ekg, labaratorijski nalazi su uredni osim glukoze, koja je bila 6. 6. Nalaz hormona štitnjače tsh-1. 417, t3 1. 72 i t4 144, 52. Terapija je 2. 5 mg bisobela i 2, 5 mg amprila hl. Nakon terapije tlak se dosta snizio (110/70, 115/75, 90/60, 120/80) . Po potrebi helex 0. 25. Puls je uz terapiju od 70-90 otkucaja. Međutim, u jutarnjim satima osjećam blagu vrtoglavicu, bezvoljnost, pa čak i napade panike, koji nestanu nakon helexa. Jesu li te vrtglavice od niskoga tlaka? Kada sam to rekao internistici smanjila je dozu lijekova na pola. Jesu li svemu uzrok panični napadi ili nešto drugo, primjerice štitna žlijezda. Hvala unaprijed. Za dr. Zorana perišića

    Odgovoreno: 08. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Štitasta žlezda je, bar po vrednostima hormona u redu. Ako je jutarnji pritisak niži, onda se vrtoglavica može vezati za nju, ali ako je pritisak normalan onda nisu povezani. Panični napadi su najgore što možete sebi priuštiti pa oko toga konsultujte psihijatra.