POSTOVANJE dr.PERISIC Imam 28 god. Pre par meseci osetila sam uzasno jaku tahikardiju i kada sam videla da ne prestaje i traje duze od 5 dana javila sam se lekaru.Posle silnih analiza EKG,HOLTER EKG,UZ SRCA dg je bila SNUSNA TAHIKARDIJA!Lekari mi nista nisu objasnili samo su mi dali VERAPAMIL i PROPRANOLOL kada to osetim!Ja i dalje imam lupanja srca i do 125/s ali ne ucestalo i pila ne pila lekove meni se to smiri i prodje za nekih 15-20min.samo!Molim Vas da mi objasnite sta je to ustvari i da li je opasno i da li bi ipak trebala uzimati terapiju?UNAPRED ZAHVALNA MIRJANA!!!

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Sinusna tahikardija je simptom a ne bolest. Naravno, može se javiti kod nekih oboljenja ali se može javljati i samostalno, bez vidljive podloge. AKo je tahikardija trajala neprekidno 5 dana (ne znamo koliko je bila brza) morate biti pod redovnom i čestom kontrolom kardiologa.Terapiju trebate uzimati stalno ali bi bilo bitno naći kog porekla je tahikardija.