Ultrazvukom je utvrdjeno da mi je srcana maramica uvecana, 6mm je. Imam 24 godine. Da li je ovo opasno, da li se leci i kako? Da li mi preporucujete poseban rezim ishrane i uopste zivota i da li se ta maramica moze vratiti u normalne okvire i kako? Unapred hvala. Ivan.

    Odgovoreno: 08. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ultrazvuk je subjektivna metoda i sa 24 godine proverite taj nalaz. Čak i ako je tačna dijagnoza, ne ugrožava vas i neće praviti ozbiljne tegobe. Ako se naprave srašćenja izmedju 2 lista maramice to bude definitivno.