Jedno pitanje i ako moze odgovor. Mozeli se kad se uradi ekg srca mozeli se vidjeti da srce nije uredu, i ako je uredu posle pregleda imali potrebe raditi ono dublje gledanje srca preglede. Ja sam radio ekg uredu je, ali mene muci ili sam se puno opteretio stim da imam slabo srce, zbog toga sto imam te neke bolove u lijevij ruci pa nekad i desnoj u bicepsu ispod pazuha, kao bockanje iglom mozda traje sekundu jednu, nemogu da drzim ruke dignute boli me. Uz stepenice idem zadisem se srce jace lupa i brzo. To traje 5 6dana imam 26 god, niko od mojih nije imao probleme sa srcem. Ili je to od zeluca jer mije pukao cir na dvanaestopalacnom, primam terapiju. Hvala

    Odgovoreno: 08. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ekg ne pokazuje uvek sve što se dešava na srcu ali daje informacije o aritmijama, angini, hipertrofiji. . . Doktor će odlučiti na osnovu vaših tegoba da li treba nešto drugo poput ultrazvuka. Tegobe koje opisujete ne liče na srčane tegobe.