Postovani doktore imam jedno pitanje koje me muci. Ja se nalazim u svajcarskoj i pre nekoliko dana sam bila na analizi pritiska i srca naime ovde su meni rekli da moj pritisak 130 sa 80 i otkucaj srca u minuti 91 sasvim normalan ja nemogu da verujem da je taj otkucaj srca normalan jer sam svugdije citala da je normala od 70do75 otkucaja meni vise nista nije jasno zasto mi govore da je normalno kad mnogi drugi kazu da nije inace imam 23 godine i inace kada je rijec o brzem otkucaju srca sta bi mogao biti razlog tome i kojim metodama se taj poremecaj leci molim vas za odgovor jer sam stvarno zbunjena hvala unaprijed

    Odgovoreno: 08. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Normalno ima širok raspon i kreće se od 60 d0 100 u minuti. Za mladje ljude koji i burnije reaguju je tipično da imaju i veću frekvencu. Nemate razloga za zabrinutost, niste bolesni i ne trebaju vam lekovi.