Poštovani, imam 53 godine, poslednjih godina imam problema sa povisenim pritiskom, bio sam kod mnogih lekara, drzavnih i privatnih, poslednji mi j dao ovu dijagnozu, molim vas da mi kažete šta konkretno znači dg: hta-i-10. Ap-i-20 simptomi su sledeći: glavobolja, preznojavanje, vrtoglavica, bol u vilicama, bol u grudima koji se širi ka levom ramenu, gušenje. Propisana terapija je: dilcoran 80 1/2 + 1/2 + 0; nitroglicerin pp, aspirin protect 1x1, bisopriolol 2, 5 1+0+0, norvasc 5 1x1 u 17h. I pored redovnog uzimanja navedene terapije pritisak mi je 160 sa 100. Molim vas za predlog i sugestije! Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 08. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Imate napisane dijagnoze povišenog pritiska i stabilne angine pectoris. Terapija koja je napisana odgovara dijagnozama a dobra je ako se pritisak normalizovao i ako nemate napade angine pectoris. Kako je pritisak i dalje veći od 140 sa 90mmhg treba pojačati ili promeniti antihipertenzivnu terapiju.