Pozz. Imam probl. Sa krvnim pritiskom 160/105 napravio sam krvne slike sve je ok osobeno: enzimatiski status ck-nac u/l izasao 736 i sam mislio da je pogresan i povtorio sam posle 4 casa bio je 1286. Ekg napravio sam 2 puta i sve je ok. Mozete mi razjasniti u cemo je problem. Unapred hvala cekom odgovor.

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ck je kreatinin kinaza i njene vrednosti rastu pri oštećenju nekih ćelija organizma. Postoje i forme ck (ck-mb) koje rastu pri oštećenju srčanih ćelija (infarkt) ali se ukupan ck može povećati i posle većih fizičkih napora, posle muskularnih injekcija itd.