Postovani doktore zanima me samo sta znaci u mojoj dijagnozi angina pektoris (syndroma x) . Pise zatim hipertenzia oscilata i hld. Sta znaci to syndroma x. Pored toka od ranije imam i astmu. Unapred veliko hvala

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Sindrom x znači neokluzivnu formu angine pectoris ali da bi se takva dijagnoza postavlia mora se uraditi koronarografija, i tek kada se vidi da su arterije čiste, može se identifikovati sindrom x. Oscilatorna hipertenzija znači da vam pritisak varira.