Postovani moja dijagnoza je angina pectoris stabilis i 24 st post infartum myocardii p. Anterioris non q am vi. Hypertensio arterialis. Hyperlipoproteinaemia. Hypothyreosis reg medicamentosa. Ugradjen mi je stenting ria sa implatacijom tsunami stenta3. 0x20mm na 14 atm. Dg1 ostijalno suzenje 90% , timi 3. Pozicionirana cougar zica u dg1, nakon cega je dilatiran ostioproksimalni deo dijagonalne grane balonom powerline 1. 5x15mm na 16 atm. Moje pitanje je: sta mi je radjeno u dg1 i sta je to? Terapija mi je, bisoprolol 1x1/2 od 5mg, dionorm 1x1/2, aspirin protekt 100 1x1 od 100mg, norvas 1x5mg, sortis 1x40mg, tivoral 1x1, ticlodix 2x1, od ove terapije mi je muka, imam glavobolju i osecam bol u grudima, pa me stoga zanima da li mi je od tog ticlodix-a posto mi je taj lek nov u terapiji, i da li je to terapija za ceo zivot ili samo privremeno?

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #54607

    • Dragi doktore moja dijagnoza je: angina pectoris stabilis ccs i i 20. Block rami dex. Fasciculi hissi comp. Hypertensio arterialis, dyslipidaemia, hobp. Diabetes mellitus typ 2 ind,. . . - na listi cekanja sam u kbc zemun radi pci rca. A ovo mi je terapija: -tbl. Aspirin protect a 100 mg, 1, 0, 0, tbl. Lorista a 50mg 0, 1/2, 0, tbl. Zyllt 75mg 0, 1, 0 -tbl. Monizol 20mg 1, 1, 0, tbl preductal mr 2x1, tbl. Spiriva 1x1, sprey serevent 2x2 inhalacije, tbl. Aminophyllin r 2x1, tbl. Nolpaza 20mg 1, 0, 0, tbl. Atoris 20mg 0, 0, 1, tbl. Gluformin 500mg 1, 1, 0, tbl bromzepam 1, 5mg 2x1, sprey nitrolingval pp. Dokle cu koristiti ovu terapiju? Hvala unapred