Poštovani dr. Imam sada ne znam da li mali ili veliki problem. Desi mi se kao preskakanje srca, ali pri toj radnj nemam nikakvih bolova u prsima, ne oduzima mi se dah, samo neka nelagoda u prjedjelu želudca. Pri naporu nemam nikakvih smetnji, ne zamaram se, mogu trčati i naporno raditi i u tim kretnjama nemam preskakanje srca. Pri spavanju isto nemam ti dešavanja. Unaprjed hvala

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ekstrasistole mogu biti subjektivno vrlo neugodan fenomen. S obzirom da ih nema pri fizičkoj aktivnosti, znači ne vezuju se za moguću ishemiju kao uzročnika što je dobro. Ekstrasistole se mogu javiti i u puno fizioloških stuacija i nisu znak bolesti.