Postovani, majka ima nizak donji od 55-75, a broj otkucaja srca je uvek veci u odnosu na donji pritisak. Gornji ide od 120-160, ali mene interesuje taj donji. Lekar joj ne daje konkretno misljenje vezano za to, pa vas molim za misljenje, unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 28. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Granice pritiska su 140/90mmhg, sve preko toga je hipertenzija i treba da se leči. Nije retka situacija da se javi izolovana sistolna hipertenzija kao kod vaše majke, treba je tretirati medikamentima.